Książęce – marka premium

„Dawno temu” tyski browar warzył dwa rodzaje piwa – „Gronie” nazwane tak od źródła z którego czerpano wodę do warzenia piwa oraz „Książęce” nawiązujące nazwą do założycieli tyskiego zakładu. Niedawno, do grona tyskich piw dołączyło „Klasyczne”, a dosłownie kilka dni temu Kompania Piwowarska ogłosiła nowy, całkowicie odmienny charakter marki Książęce.

W komunikacie prasowym poza dosyć standardowym zachwalaniem wyjątkowości i poziomu premiumizacji nowych piw, znajduje się również dosyć dokładny ich opis. KP zapowiada trzy rodzaje piwa, jakie mają być dostępne w ramach Kolekcji Piwnych Specjalności Książęcego:

  • Czerwony Lager – 4.9% alkoholu przy 11.6% ekstraktu, słód pilzneński i karmelowy, bogaty chmielowy zapach (!)
  • Ciemne Łagodne – 4.1% alkoholu, 11.9% ekstraktu, słody pilzneński, monachijski, karmelowy i palony
  • Złote Pszeniczne – 4.9% alkoholu, 12% ekstraktu, mają być wyczuwalne karmelowe nuty (?!)

Mamy więc spodziewać się trzech piw, z których każde ma się czymś wyróżniać, czy to wyrazistym i esencjonalnym czy też łagodnym i złożonym smakiem, zapewniając nowe piwne doświadczenia. Jednocześnie wpasować się mają w gusta konsumenta, aby nie rozczarować „zbyt intensywnym, trudnym w odbiorze smakiem”. Obawiam się, że takie założenia będzie trudno spełnić, mam jednak nadzieję, że uda się uniknąć pułapki przeciętnego piwa, które w zadowalający sposób ma wypełnić założenia opisane komunikacie prasowym czyli zarówno wyjątkowość jak i zwyczajność. Jedno mogę powiedzieć już w tej chwili – liczę, że piwo będzie równie dobrze przygotowane jak cała zaprezentowana „otoczka” czyli dedykowane szkło, opakowania, podkładki, etc., bo ta część robi dobre, aczkolwiek wyraźnie „premiumizujące” wrażenie. Niecierpliwie czekam na pojawienie się butelek na półkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *